Zenobiusz ,ostrzega.!!!

"Niosący światło" nadchodzi.Rozejrzyj się w mroku.

Czy nieszczęścia w Japonii to kara Boża?

Posted by zenobiusz w dniu 10 września 2011


Czy nieszczęścia w Japonii to kara Boża?

http://studiumpismasw.bloog.pl/id,329187195,title,Czy-nieszczescia-w-Japoni-to-kara-Boza,index.html?ticaid=6cfff

Tekst Słowa Bożego:

Łuk. 13:4

Albo czy myślicie, że owych osiemnastu, na których upadła wieża przy Syloe i zabiła ich, było większymi winowajcami niż wszyscy ludzie zamieszkujący Jerozolimę?”

 

 

O tej tragedii usłyszał cały Izrael, i nie jeden zadawał pytanie „Boże dlaczego, za jakie grzechy dotknęło ich to nieszczęście?” W czasach Jezusa istniał powszechnie przyjęty pogląd, że nieszczęście jest wynikiem grzechu, ale Jezus przeciwstawia się poglądom swoich ziomków, „czy myślicie że byli większymi grzesznikami niż pozostali” odpowiedź brzmi: Nie! Przypuśćmy że ich imiona były Otniel i Tilon ci byli kupcami a Jokan a Sidkiasz rolnikami, chodzili do synagogi, składali ofiary w świątyni, czasami powiedzieli coś nie prawdziwego, czy położyli mniejsze odważniki na szali ku swemu dobru. Jezus określił ich przeciętnymi, czyli takimi samymi, grzesznymi ludźmi jak pozostali w Jerozolimie.

 

Czy zatem wieża która runęła ze starości to zemsta bogów, czy przypadek losu? Zastanówmy sie nad powyższym zagadnieniem, bo jak kiedyś wpadniesz pod samochód, abyś wiedział czy wepchnął cię tam grecki bóg, patron nieszczęścia czy twoja własna głupota.

 

Odpowiedź jest prosta 50% głosowałoby na TAK, a drugie 50% głosowałoby na NIE, nie ma pokrzywdzonych, wszyscy byliby zadowoleni. To nie jest żart, odpowiedź jest podwójna, bo są nieszczęścia które są karą Boga i są nieszczęścia, które są dziełem przypadku, czyli nie pochodzą bezpośrednio od Boga, ale są wynikiem wolnej woli człowieka.

 

Tekst Słowa Bożego:

 

Kazn. 9:11

I ponownie stwierdziłem pod słońcem, że nie najszybszym przypada nagroda i nie najdzielniejszym zwycięstwo, również nie najmędrsi zdobywają chleb, a najroztropniejsi bogactwo, ani najuczeńsi uznanie, lecz że odpowiedni czas i przypadek stanowią o powodzeniu ich wszystkich.”

 

Powyższy tekst mówi że istnieje „czas i przypadek” który może zadecydować między złem, a dobrem. Czas i przypadek jest właśnie związany z wolną wolą człowieka. Dlatego dzieją się rzeczy złe i dobre…

 

Na forum jeden z naszych uczestników napisał: „Ameryka to przeklęty kraj bo spadają na nią nieszczęścia” odpowiedziałem „zatem południowe Stany są bardziej grzeszne niż północne, bo w południowych są tornada i powodzie a w północnych nigdy takowych nie było, zachodnia część USA jest bardziej przeklęta niż wschodnia w której nigdy nie było trzęsienia ziemi. A idąc takim tokiem myślenia to najbardziej błogosławiona jest Białoruś wraz z jej przywódcą, bo tu nie ma ani trzęsień, ani tornad.Taki sposób myślenia odbiega od rzeczywistości,  kiedy na danym terenie nie było jeszcze ludzi  a kataklizmy już były.

 

 

Teraz zajmiemy się nieszczęściami które „zsyła” Bóg.

Egipt czasów Mojżesza. Bóg zapowiedział plagi i te nawiedziły Egipcjan, kamienie leciały z nieba a muchy obsiadły faraona i w całym Egipcie ze śmiechu rechotały żaby.Widać w tym było palec Boży, bo sam Pan zapowiedział nieszczęścia. Bezpośrednio Bóg zniszczył Sodomę i chciał zniszczyć Niniwę, ale w ostatniej chwili się rozmyślił, przekonał Go tłum płaczących i głodujących ludzi. „Bóg jest miłością” powiedział ap. Jan „i pożałował nieszczęścia które zamierzał uczynić” . Księga Apokalipsy Jana zapowiada plagi, które mają nadejść w dniach końca, zrujnują one morze, bo wyginą ryby, zrujnują ziemię, bo słońce będzie palić żarem, ale w tym wszystkim  ciekawe jest stwierdzenie:

 

Tekst Słowa Bożego

Obj. 16:9

I byli ludzie popaleni wielkim żarem, i bluźnili imieniu Boga, który ma moc nad tymi plagami, a nie opamiętali się, by mu oddać chwałę.”

 

Skoro Bóg „zesłał” te nieszczęścia to i miał możliwość ich odwołać i zrobiłby to gdyby Go poproszono, nikt nie stawił się na audiencji u Boga.

Ludzki sposób myślenia zobrazujemy przykładem:

W Wąchocku zbudowano most a w dniu otwarcia weszło na niego dziesięciu grubasów i most się zawalił, zebrało się całe miasto i wszyscy pytali „dlaczego to nieszczęście nas spotkało, że zginęło 10 szlachetnych obywateli miasta, czemu to Bóg zesłał na nas to nieszczęście?” Czy to Bóg zesłał na nich nieszczęście? Ziemianie są takim Wąchockiem, na którym zbudowano kominy i tysiące samochodów, ocieplił się klimat, a skutkiem tego są huragany, powodzie, bezdeszczowe lata itp. a wszyscy wołają „dlaczego to Panie nas spotkało, czemu zesłałeś na nas to nieszczęście?” Widzimy skutki a nie chcemy widzieć prawdziwych przyczyn.

 

Bóg dopuszcza nieszczęścia a nie je zsyła, a to jest różnica. Kiedy Bóg „odejdzie na bok”, zabiera swoją ochronę, On jest dawcą życia, gdzie nie ma Boga nie ma życia, Kiedy On zabiera swoją dłoń nie ma ochrony nad przyrodą i człowiekiem. Tam gdzie nie ma Boga spadają plagi.  Gdzie nie ma Boga nie ma ładu, gdzie nie ma Boga jest chaos i nieszczęścia chodzą parami. Wszystkie prawa funkcjonują w Jego obecności i kiedy Bóg „odchodzi” przychodzi szatan ojciec ciemności, śmierci i zniszczenia…

Gdyby Bóg nie ustanowił doskonałych praw nie istniałoby życie na Ziemi

Gdyby Bóg nie czuwał nad prawami nastąpiłby zamęt w przyrodzie.

 

Bóg zapowiedział nieszczęście dla Niniwy, lecz ludzkie prośby i tarzanie się w popiele odłożyły Jego decyzje, jak napisał ap. Jan „Bóg jest miłością” ale i Sędzią sprawiedliwym. Inaczej mówiąc – w miłości Pan doświadcza sprawiedliwego, by ten był doskonalszy i uczy bezbożnego, aby się opamiętał i znalazł życie.

 

Przed kilu laty Tsunami spadło na Indonezję i Tajlandię w symboliczny dzień Bożego Narodzenia, a to właśnie w Indonezji chrześcijanie byli bici i cierpieli prześladowania. Haiti dotknęło trzęsienie ziemi, ale nikt nie pamięta, że na początku swej historii za niepodległość kraju oddali kraj szatanowi.

 

Gubernator Tokio powiedział:

„ Ishihara mówił: – Sadzę, że ten kataklizm, to tembatsu (kara boska), chociaż bardzo mi przykro ze względu na jego ofiary Kyodo News. Gubernator mówił także o tym, że „japońska polityka jest skażona egoizmem i populizmem”, które na dobre zakorzeniły się w mentalności Japończyków, i że trzeba było tsunami, by się ich pozbyć. Mówił również o chciwości obywateli, którzy celowo zwlekają ze zgłaszaniem śmierci swoich rodziców, by jak najdłużej korzystać z ich emerytury.”
Źródło: CNN, AS.

Potem wycofał się ze swoich słów, bo stwierdził, że wielu cierpiało niewinnie. Poza ową chciwością należy powiedzieć, że Japonią ufa nie Bogu, ale bezpieczeństwu ze strony władz i służby zdrowia. Trzykrotnie spadało nieszczęście na Japonię – Trzęsienie ziemi, po nim nadeszła powódź a po niej promieniowanie.  Czy to kara Boża a może wychowanie? Czy Japonia jest przeklęta czy umiłowanym synem którego smaga Ojciec? A może to tylko „czas i przypadek”? te pytania pozostawiam bez odpowiedzi.

 

Teksty Słowa Bożego:

Job. 5:17-18

Szczęśliwy to człowiek, którego Bóg smaga, dlatego nie pogardzaj karceniem Wszechmocnego! Bo On rani, lecz i opatruje, uderza, lecz jego ręce leczą.”

 

Przyp. 3:11-12

Synu mój, nie pogardzaj pouczeniem Pana i nie oburzaj się na jego ostrzeżenie! Kogo bowiem Pan miłuje, tego smaga, jak ojciec swojego ukochanego syna.”

 

Księga Mądrości 12,2:

„Dlatego to łagodnie karzesz błądzących i napomnieniem ostrzegasz przed grzechem, aby porzucili zło i uwierzyli w Ciebie o Panie!

 

M ó d l m y    s i ę    o    J a p o n i ę    i    o    i n n e    k r a j e,  a b y    B ó g    z e s ł a ł    d u c h a

p o k u t y !!!


 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: