Zenobiusz ,ostrzega.!!!

"Niosący światło" nadchodzi.Rozejrzyj się w mroku.

Jeszcze o „Ostrzeżeniu”,tekst polemiczny,jakże skłaniający do refleksji.

Posted by zenobiusz w dniu 10 września 2011


Polemika z katolikami i wyznawcami new age

Posted by kefir2010 w dniu 7 Wrzesień 2011

http://kefir2010.wordpress.com/ 

Dziś luźny tekst. Zebrało mi się na filozofowanie, ot co ;D
Otóż w niezależnej blogosferze mamy 2 trendy jeśli chodzi o wiarę. Pierwszy trend to chrześcijaństwo niekoszerne, czyli nieskażone judeocentryzmem. Taki model chrześcijaństwa reprezentuje autor bloga Królowa Pokoju i większość jego czytelników.
Drugi model to wyznawanie new age, lub filozofii do niej zbliżonej. New age to typowa, koszerna manipulacja proroctwami, wizjami, czenelingami, itp. Jest to stricte filozofia lucyferiańska, jednak większość ich wyznawców zdaje sobie sprawę z zagrożenia i czerpie także z chrześcijaństwa. zwolennicy new age lub filozofii pokrewnej wierzą, że obecnie znajdujemy się na etapie przejścia z trzeciej gęstości (rzeczywistość lucyferiańska) do czwartej gęstości. Ja natomiast wierzę, że owo przejście do czwartej gęstości to nic innego jak pojednanie całej ludzkości z Istotą Stworzenia, czyli Bogiem.

Do czego zmierzam. w wielkim skrócie przedstawiłem dwie filozofie – religie. Jednak musimy zauważyć, że obie mają ze sobą wiele wspólnego. Nie, nie jestem zwolennikiem łączenia Kościołów w jeden, ani dodawania się obydwu filozofii – religii.
Punktem stycznym dla new age i katolicyzmu jest strach.
Obie filozofie, religie, zasiewają w człowieku strach. Nie wiem, może jest to potrzebne by społeczeństwa się przebudziły, jednak spróbuję to przeanalizować w inny sposób. Dlaczego oni nas straszą? Jaki to ma cel? Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, należy znaleźć owe punkty styczne. W tym celu przedstawię w jaki sposób straszą nas te dwa wielkie odłamy niezależnej blogosfery / myśli.

-katolicy, reprezentowani przez blogera Królowa Pokoju i innych, rozsianych po całej Ziemi, wieszczą, że niedługo nastąpi wydarzenie nazwane „Ostrzeżeniem”. Czym jest Ostrzeżenie? Będzie to doznanie mistyczne, które dotknie każdego człowieka na Ziemi. Gdzie tu strach? Ano podczas Ostrzeżenia, jak zapowiada wizjonerka pozostająca pod opieką teologów, nastąpi coś co ja nazywam videoteletranspontancją telepatyczną. Otóż zostaną nam w jednej sekundzie zaprezentowane wszelkie grzechy, które popełniliśmy, w tym te śmiertelne. I wiele osób ma umrzeć w wyniku szoku doznanego w trakcie tego wydarzenia – Ostrzeżenia. Ostrzeżenie to nic innego, jak zaprezentowanie ludzkości, że Bóg naprawdę istnieje i nie warto się do niego odwracać plecami. To także szansa którą Bóg ma dać ludziom, aby się nawrócili.

-wyznawcy new age lub filozofii pokrewnych – czytałem mocno udokumentowany tekst, sprawiający wrażenie „wiarygodnego”. Tekst ten opisywał przejście do rzeczywistości czterowymiarowej. Najpierw mamy ujrzeć wirujące wszędzie kryształy i inne kolorowe figury geometryczne. Po tym mają nastąpić trzy dni ciemności zapowiadane w Apokalipsie św. Jana. Podczas tych trzech dni ciemności, ma następować powolne przejście do czwartego wymiaru.
Gdzie tu element strachu? Po trzech dniach ciemności, budzimy się w rzeczywistości czterowymiarowej. Jakie mamy możliwości? Możemy dowolnie modyfikować swoje ciało, rozwijać się fizycznie i duchowo na niespotykaną dotąd skalę. Możemy tworzyć coś z niczego – chyba tak to było napisane. Np jak człowiek nieprzygotowany do przejścia w czwarty wymiar zacznie się bać i „tworzyć” sobie wrogów, natychmiast w jego ręku pojawia się broń by tych „stworzonych” wrogów niszczyć. Ci wrogowie także mają swoją broń, zaczyna się jatka, bo taki znerwicowany człowiek, rzekomo „nieprzygotowany do życia w rzeczywistości czterowymiarowej” zaczyna tworzyć coraz to nowych i potężniejszych wrogów, którzy go w końcu zabijają.

Element wspólny obu tych systemów filozoficzno – religijnych to oczywiście strach. Otóż kto NIE PRZEŻYJE Ostrzeżenia? Nie przeżyją go ludzie wrażliwi, ogólnie znerwicowani, z depresjami, czarną melancholią itp – będą padać na zawały serca i na epilepsję nerwicową jak muchy (tzw „stan padaczkowy”). Cała reszta – kryminalni politycy, dziennikarskie kurwy, dresy spod bloku, hedoniści i ogólnie źli ludzie przeżyją ostrzeżenie, ponieważ nie ma w nich ani krztyny wrażliwości – to emocjonalne zombie. Nawet jak ich grzechy zostaną ukazane – oni uznają, że na przykład za dużo wypili na ostatniej imprezce. Zlekceważą ostrzeżenie, podczas gdy cała oświecona i wrażliwa część społeczeństwa będzie padać jak muchy np na zawały serca spowodowane szokiem. Bo kto niby ma się przejąć takim Ostrzeżeniem? Oczywiście, że żaden polityk, dresiarz, bandzior, dziennikarz, hedonista nie będą się tym przejmować. Na serio wezmą Ostrzeżenie właśnie oświeceni, wrażliwi, i przez to często potrąceni emocjonalnie. To oni będą w szoku, nie żaden Barack Obama, nie Łysy spod klatki 4a, nie żaden koleś który ma na czole wypisane: „jebaka” (umiem takich poznać w mig – telepatia? Szkoda, że nasze panie nie posiadają tej umiejętności).

Co do new age mam prawie że identyczne zastrzeżenia. Otóż w tekście, który czytałem, i który był powielany na wielu blogach, było napisane, iż w czterowymiarowej rzeczywistości nie poradzą sobie ludzie z brakiem dystansu do siebie i świata, z brakiem tzw „luzu”. Kto to taki? Ano oczywiście, znowu wypadło na najbardziej poszkodowaną część społeczeństwa – wyrzutków, emocjonalne kaleki, znerwicowanych lub choćby nadwrażliwych na bodźce. Oni mają umrzeć, tak? To teraz zgadnijcie kto sobie poradzi w tej „czterowymiarowej rzeczywistości”. Podpowiedź macie powyżej. Ja takiego świata zwyczajnie nie chce. Nie tak wygląda miłosierny Bóg, który niszczy najbardziej wartościową część społeczeństwa. Wiem, że zaraz mi się dostanie – ale pomimo tego zapraszam do dyskusji. może coś interpretuję źle i tyle.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: