Zenobiusz ,ostrzega.!!!

"Niosący światło" nadchodzi.Rozejrzyj się w mroku.

Wojna w okręgach niebieskich.Niewidzialne pole bitwy.

Posted by zenobiusz w dniu 27 stycznia 2012


Wojna w okręgach niebieskich
część I

Benny Hinn
http://kchjz3.republika.pl/artykuly/wojna%20w%20okregach%20niebieskich.htm

Niewidzialne pole bitwy

 

Jesteśmy na wojnie! Konflikt, w który jesteśmy zaangażowani, nie jest podobny do wojen toczonych przez ludzi przeciwko ludziom, bo siły, z którymi mamy się zmierzyć, są groźniejsze niż wojska, a stawką walki jest wieczność.
Biblia mówi wyraźnie, że jako chrześcijanie walczymy z wrogiem, który nie jest z tego świata. Wyposażeni lepiej niż najlepsza armia, potężniejsi niż mocarstwa, walczymy w bitwie wieków w sferze duchowej.

Przygotowania do bitwy

Identyfikacja wroga
Koniecznie musimy dowiedzieć się, kim naprawdę jest wróg i duchowo przygotować się do bitwy. Do walki duchowej przygotowujemy się poprzez stosowanie duchowych zasad objawionych w Bożym Słowie.
Nigdy nie lekceważmy możliwości przeciwnika ani zwodniczej mocy, którą się posługuje. Szatan nie walczy sam. Omówmy pokrótce pięć oddziałów armii szatana wymienionych w Liście do Efezjan 6, 12.

PIĘĆ ODDZIAŁÓW ARMII SZATANA
1. DUCHY I DEMONY- Słowo Boże mówi: „Walczymy nie z ciałem i krwią.”
2. ZWIERZCHNOŚCI- od greckiego słowa „arche”; najwyższa ranga rządzących
3. MOCE- od greckiego słowa „exousia”, „władze”. Wykonują rozkazy rządzących.
4. WŁADCY TEGO ŚWIATA CIEMNOŚCI- światowi władcy ciemności. Ludzie, którzy posiedli moce demoniczne. „Ten świat” (kosmos)odnosi się do rządów w sferze naturalnej lub ludzi sprawujących władzę, świadomie lub nieświadomie kierowani przez demony.
5. ZŁE DUCHY W OKRĘGACH NIEBIESKICH- upadłe duchy w niebie; upadli aniołowie.

BĄDŹ MOCNY W PANU
Siła do zapanowania nad wrogiem i jego pokonania nie leży w zdolnościach naturalnych, taka moc leży w Panu. Biblia nakazuje nam wierzącym „umacniać się w Panu i potężnej mocy Jego” (Efez. 6, 10). Język grecki daje nam do zrozumienia, że mamy umacniać się w mocy Chrystusowej, obiecanej wierzącemu jako: „Nadzwyczajna wielkość mocy Jego wobec nas, którzy wierzymy dzięki działaniu przemożnej siły Jego.” (Efez. 1, 19).
Dowiedz się, kim jesteś w Chrystusie i poznaj prawdziwe źródło swojej mocy. Nie idź sam do walki z mocami piekła, ponieważ siła do ujarzmienia i pokonania wroga nie spoczywa w Tobie, ale pochodzi od Pana. Ew. Łukasza 10, 19 mówi: „Oto dałem wam moc, abyście deptali po wężach i skorpionach i po wszelkiej potędze nieprzyjacielskiej, a nic wam nie zaszkodzi.”

ZAŁÓŻ NA SIEBIE BOŻĄ ZBROJĘ
Przygotowany żołnierz nie stanie do walki bez odpowiedniej ochrony. Prawdopodobieństwo zwycięstwa zwiększa odpowiednia zbroja i stosowne do celu uzbrojenie. Wojna duchowa wymaga duchowej broni. Nie odeprzesz ataków wroga i nie udaremnisz jego strategii we własnej mocy. Słowo Boże nakazuje nam: „Przywdziejcie całą zbroje Bożą, abyście mogli ostać się przed zasadzkami diabelskimi” (Efez. 6, 11). Dalej mówi nam: „Dlatego weźcie całą zbroję Bożą, abyście mogli stawić opór w dnu złym, i dokonawszy wszystkiego, ostać się.” (Efez. 6, 13).
Poniższe fragmenty Pisma opisują podstawowe części zbroi i uzbrojenia wierzącego do walki i zwycięstwa. Interesujące, że pierwsze pięć części ma znaczenie obronne, a tylko dwie części służą celom ataku. Zbroja służąca do obrony chroni organy w ciele żołnierza. Z duchowej perspektywy, założona i właściwie wykorzystywana zbroja Boża zapewnia pełną ochronę i pozwala wierzącemu stawić opór wrogowi, aż do odniesienia zwycięstwa.

ZBROJA BOŻA
1. BIODRA OPASANE PRAWDĄ (Efez. 6, 14)- biodra mają związek z umysłem. Piotr powiedział: „Przepaszcie biodra umysłu waszego” (I P. 1, 13). Napełniaj umysł Słowem; umysł otwiera drzwi dla Ducha.
2. PANCERZ SPRAWIEDLIWOŚCI (Efez. 6, 14)- pancerz okrywa organy i mówi o sercu. Pancerz sprawiedliwości ochrania serce przed atakami wroga. Niech sprawiedliwość objawiona w Bożym Słowie przeniknie twój umysł i dotknie serca. Kiedy prawda Bożego Słowa dotyka twojego umysłu i serca, rozpoczyna przemienienie i odnowienie (Rzym. 12, 2)
3. NOGI OBUTE GOTOWOŚCIĄ DO ZWIASTOWANIA EWANGELII POKOJU (Efez. 6, 15)- Słowo Boże musi mieć wpływ na sposób życia. Dzieje się to wtedy, kiedy Słowo napełnia umysł, dotyka serca i objawia się przez sposób życia. Wszystko zaczyna się od umysły. Zacznij czytać Słowo i słuchać Słowa. Ono zacznie przenikać i wypełniać twoje serce prawdą. Tak zmienią się twoje reakcje w codziennym życiu.
4. TARCZA WIARY (Efez. 6, 16)- wiara może przynieść wspaniałe rezultaty, bo gdy połączymy ją z rezultatem obecności Słowa w umyśle, sercu i życiu- zgasimy wszystkie ogniste pociski złego. Uzbrojeni w Boże Słowo i wiarę przetrwamy ataki złego i unicestwimy działanie jego płonących pocisków.
5. HEŁM ZBAWIENIA (Efez. 6, 17)- w sferze naturalnej hełm chroni głowę do ran, które można odnieść w walce. Niektórzy błędnie twierdzą, że hełm odnosi się do myśli. Tymczasem hełm zbawienia odnosi się do doktryny. Kiedy prawda wchodzi do umysłu, dotyka serca i wpływa na sposób życia i przejawia się w działaniach, staje się naturą człowieka. Hełm zbawienia wiąże się z naturą, charakterem, wyznawaną nauką; jesteś taki, jak to, w co wierzysz. Nauka Słowa daje nam równowagę i stałość. Nie ulegasz błędnym naukom ani fałszywemu nauczaniu. Hełm zbawienia to doktryna Słowa, która wnosi do życia równowagę i stałość do działania z Duchem i w Duchu.
6. MIECZ DUCHA (Efez. 6, 17)- wszystkie wymienione dotąd części mają znaczenie obronne. Każda część ma nam zapewnić ochronę przed atakami wroga. I chociaż Słowo Boże jest powiązane z każdą częścią Bożej zbroi, miecz Ducha jest Słowem Boga, używanym do atakowania wroga.
Słowo Boże chroni przed wrogiem, wpływa na myśli, serce, sposób życia, postępowanie, tak samo jak na naturę człowieka, jego charakter i życie. Kiedy życie nabiera stałości i mocy, wtedy miecz Ducha staje się w naszych rękach bronią przeciwko wrogowi. Niewzruszony, nieugięty ze względu na prawdę wewnątrz siebie, możesz wystąpić przeciwko wrogowi.
W trzech próbach kuszenia Jezus Chrystus posługiwał się Bożym Słowem, mówiąc: „Napisano…” (Mat. 4, 4; 6, 7). Uzbrojony w miecz Ducha, a zatem wzmocniony na Duchu, możesz odebrać swoje terytoria, na przykład- swoją rodzinę, finanse i swoje zdrowie.
7. MODLITWA I PROŚBA (Efez. 6, 18)- ostatnia część zbroi podtrzymuje cię, a jest nią modlitwa. Modlitwa przykrywa cię i okrywa jak płaszcz. Biblia mówi: „W każdej modlitwie i prośbie w Duchu.”

Siedem części zbroi… siedem elementów wojennej broni. Słowo mam w UMYŚLE. Słowo mam w SERCU. Słowo kształtuje moje ŻYCIE. Słowo jest w mojej WIERZE i POSTĘPOWANIU. Słowo kształtuje mój CHARAKTER. Słowo jako miecz Ducha jest w moich USTACH- a MODLITWA okrywa mnie jak płaszcz.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 
%d blogerów lubi to: